All League Awards

  • 6A Pacific Conference
    2021 - 2022 All League Awards

     

    Spring Season

    Track

    • Olivia Phillips (10) - Honorable Mention 200 meters
    • Josh Nicholson (10) - Honorable Mention 1500 meters
    • Brooke Johnson (12) - Second Team All League 100 meter hurdles
    • Courtney Bell (12) - Honorable Mention 100 meter hurdles
    • Kaily Driggers (11) - Honorable Mention 100 meter hurdles
    • Jerry Vidad (12) - Honorable Mention 110 meter hurdles
    • Marat Muzzafarov (12) - Honorable Mention 110 meter hurdles
    • Jerry Vidad (12) - Second Team All League 300 meter hurdles
    • Bryan Lowe (12) - Honorable Mention 4x100 meter relay
    • Laurent Nguyen (11) - Honorable Mention 4x100 meter relay
    • Jerry Vidad (12) - Honorable Mention 4x100 meter relay
    • James Duncans (11) - Honorable Mention 4x100 meter relay
    • Kialani Viduya (12) - Honorable Mention 4x100 meter relay
    • Cristina Riscachje (12) - Honorable Mention 4x100 meter relay
    • Olivia Phillips (10) - Honorable Mention 4x100 meter relay
    • Bailey Henderson (9) - Honorable Mention 4x100 meter relay
    • Kaylee Cornie (12) - Honorable Mention 4x400 meter relay
    • Kahlena Habib (12)- Honorable Mention 4x400 meter relay
    • Kialani Viduya (12) - Honorable Mention 4x400 meter relay
    • Cristina Riscachje (12) - Honorable Mention 4x400 meter relay
    • Geovanni Gonzalez (12)- Honorable Mention 4x400 meter relay
    • Remedan Seman (11) - Honorable Mention 4x400 meter relay
    • Josh Nicholson (10) - Honorable Mention 4x400 meter relay
    • Blaine Haag (9) - Honorable Mention 4x400 meter relay
    • Carly Reese (11) - Honorable Mention shot put
    • Alex Godsey (12) - Second Team All League discus
    • Alex Godsey (12) - Honorable Mention javelin

    Softball

    • Alyssa Loza (9) - Second Team All League Infielder
    • Avery Cox (9) - Second Team All League Outfielder
    • Samantha Shipley (12) - Honorable Mention Infielder
    • Riley Miller (10) - Honorable Mention Utility

    Baseball

    • Niko Rosell (12) - First Team All League Infielder
    • Eli Breault (10) - Second Team All League Infielder and Honorable Mention Pitcher
    • Sergio Osoria (10) - Second Team All League Catcher
    • Levi Hazes (10) - Second Team All League Pitcher
    • Brayden Miller (12) - Second Team All League Outfield
    • Sawyer Hewett (9) - Honorable Mention Pitcher
    • Jalen Ellis (12) - Honorable Mention Outfield
    • Joey Genduso (11) - Honorable Mention Outfield

    Girls Tennis

    • Sariah Plaisted (9) - First Team All League Singles

    Boys Tennis

    • Xande Plaisted (12) - First Team All League Singles
    • Dan Tran (10) - Second Team All League Singles
    • David Le (11) - Honorable Mention Doubles
    • Nathan Floerreich (11) - Honorable Mention Doubles

    Lacrosse

    • Brady Davis (12) - First Team All League Faceoff
    • Jake Nicholson (12) - First Team All League Midfielder
    • Cameron Schoening (11) - First Team All League Defense
    • Jayden West (12) - Second Team All League Midfielder
    • Wylie Beard (12) - Second Team All League Attack
    • Royal Beard (9) - Second Team All League Attack
    • Trevor Sill (12) - Second Team All League Defense
    • Zack Kirigiti (11) - Honorable Mention Attack
    • Braxton Mollen (12) - Honorable Mention Goalkeeper
    • Trent Bond (12) - Honorable Mention Defense
    • Wyatt Wells (11) - Honorable Mention Defense
    • Kolby Upchurch (10) - Honorable Mention Midfielder

    Winter Season

    Boys Basketball:

    • Coach of the Year: Scott Kellar
    • Axton Wongsomadi (11) - First Team All League
    • Jordan Johnson (10) - Second Team All League
    • Andre Huynh (12) - Second Team All League
    • Jessley Bukeyeneza (9) - Honorable Mention All League
    • Elijah Garcia-Meraz (11) - Honorable Mention All League

    Girls Basketball

    • Jenna Walkenhorst (11) - Second Team All League
    • Ida Makboul (12) - Honorable Mention All League

    Wrestling

    • Tyrese Duncans (10) - District Champion and First Team All League 106lb
    • Tristan Mancia (11) - Second Team All League 113lb
    • Abiu Diaz (11) - Second Team All League 120lb
    • James Duncans (11) - Second Team All League 132lb
    • Owen Cyr (11) - Honorable Mention All League 132lb
    • Aydin Ellis (10) - Second Team All League 138lb
    • Aaron Guillen (10) - Honorable Mention All League 138lb
    • Garrett Wells (10) - Honorable Mention All League 152lb
    • Will Musser (12) - Second Team All League 160lb
    • Ethan Wedel (10) - First Team All League 170lb
    • Donovan Gallardo (12) - Honorable Mention All League 170lb
    • Wyatt Wells (11) - Second Team All League 195lb
    • Tyler Sagapolu (11) - Second Team All League 195lb

    Swimming

    • Alex Godsey (12) - First Team All League 50 Freestyle & Honorable Mention 100 Freestyle
    • Logan Skipper (10) - Second Team All League 50 Freestyle & Honorable Mention 100 Freestyle
    • Nhi Nguyen (12) - Honorable Mention 200 Individual Medley
    • Thi Nguyen (9) - Honorable Mention 100 Breaststroke 

    Fall Season

    Volleyball

    • Coach of the Year: Melissa Salness
    • Tehya Militante (12) - First Team All League OH/DS
    • Neveah Baccay (12) - Second Team All League L
    • Kimy Anderson (12) - Honorable Mention All League MB
    • Tehani Militante (9) - Honorable Mention All League S/OH
    • Samarea Barber (12) - Honorable Mention All League OH
    • Brooke Johnson (12) - All League Honorable Mention S

    Girls Soccer

    • Kaily Driggers (11) - Second Team All League Midfileder
    • Jasmine Seago (12) - Honorable Mention All League Forward
    • Taylor Stephens (12) - Honorable Mention All League Midfielder
    • Courtney Bell (12) - Honorable Mention All League Midefielder
    • Brooke Bertrand (12) - Honorable Mention All League Defender
    • Myah Wright (12) - Honorable Mention All League Defender

    Boys Soccer

    • Sergio Varela (11) - First Team All League Forward
    • Alexandre Plaisted (12) - Second Team All League Midfielder
    • Renat Beltran (10) - Honorable Mention All League Midfielder
    • Kaleb McKinley (11) - Honorable Mention All League Defender
    • Skyler Wilcox (11) - Honorable Mention All League Defender

    Cross Country

    • Maya Kondo - Second Team All League
    • Geovanni Gonalez - Honorable Mention All League
    • Josh Nicholson - Honorable Mention All League

    Football

    • Donovan Gallardo (12) - Second Team All League Defensive Down Linemen
    • Cayden Palmeri (12) - Second Team All League Inside and Outside Backers
    • King Luafutu (10) - Second Team All League Inside and Outside Backers
    • Brendan Parrish (12) - Second Team All League Defensive Corners
    • Anthony Martinez (11) - Second Team All League Specialist: Place Kicker
    • Jalen Ellis (12) - Second Team All League Wide Reciever
    • Joe Flowers (12) - Honorable Mention All League Defensive Down Linemen
    • Ethen Wedel (10) - Honorable Mention All League Inside and Outside Backers
    • Ayden Ellis (10) - Honorable Mention All League Defensive Safeties
    • Preston Springer (12) - Honorable Mention All League Defensive Corner, Wide Receiver, & Specialist: Kick Returner
    • Brandon Pierson (10) - Honorable Mention All League Offensive Guard
    • Justin Trask (12) - All League Honorable Mention - Offensive Guards
    • Tyler Sagapolu (11) - Honorable Mention All League Offensive Tackle
    • Trent Bond (12) - Honorable Mention All League Offensive Tackle
    • Dylan Bake (11) - Honorable Mention All League Offensive Center
    • Tyler Mahlman (12) - Honorable Mention All League Quarterback
    • Kyle Hamnes (12) - Honorable Mention All League Wide Receiver
    • Jake Nicholson (12) - Honorable Mention All League Wide Receiver
    • Elijah Garcia (11) - Honorable Mention All League Running Back